top of page

על מיזם עוטף לעסק - לצפון

 
תנאים

אחים ואחיות לישראל- החמ"ל האזרחי, הסוכנות היהודית, עמותת קלירגיבינג, עמותת IVN וחברת כלירמרק קפיטל , הקימו את מיזם "עוטף לעסק לצפון" בכדי לסייע לעסקים קטנים בצפון בענפי התיירות השונים שנפגעו בעקבות הלחימה בצפון. המיזם מעניק סיוע לעסקים שמניעים את הכלכלה המקומית והלאומית.

מאות ואף אלפי עסקים קטנים בענף התיירות בצפון נאלצו להשהות ואף להפסיק את פעילותם בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

מטרת המיזם היא לסייע לאותם עסקים הזקוקים לתמיכה נוספת כדי לאפשר לעסק לשרוד את התקופה ולחזור לפעילות מלאה בהתחשב במצב. התוכנית מעניקה מענק כספי לתמיכה בתכנית שיקום ופיתוח העסק וכן ייעוץ וליווי עסקי מקצועי ללא תמורה.

מיזם זה הוקם בהמשך למיזמים "עוטף לעסק" ו"עוטף לעסק למילואים" הפועלים מאז תחילת המלחמה ובמסגרתם הוענקו  יותר מ- 16 מיליון ש"ח,  במסגרת מעל 2,200 מענקי סיוע וליווי עסקי לעסקים קטנים בישובים רבים בעוטף עזה ואופקים ולעסקים קטנים בכל הארץ בבעלות מילואימניקים.

את המיזם מובילים עמותת אחים ואחיות לישראל- החמל האזרחי,  הסוכנות היהודית – התשתית הגלובלית של העם היהודי, עמותת IVN - רשת הון סיכוי לישראל, וחברת ניהול קרנות ההשקעה כלירמרק קפיטל, אשר התגייסו יחד למאמצי הסיוע ורתמו עסקים ותורמים מהארץ ומהעולם. 

זכאות למענק וליווי: את הסיוע הכספי יהיו זכאים לקבל עסקים קטנים (עוסק פטור/עוסק מורשה/חברה בענף התיירות: מלונאות והלנה, אטרקציות, בילוי ופנאי והסעדה הנמצאים באחד מהישובים המפורטים מטה, עם מחזור מכירות שנתי של עד 2,500,000 ש"ח. בנוסף, בעלי עסקים שימצאו זכאים לקבל המענק, יוכלו להצטרף לתוכנית הליווי העסקי בלא עלות. קריטריונים נוספים לקבלת המענק: לפחות 40% ירידה בהכנסות העסק בתקופה שבין נובמבר 2023 לפברואר 2024. אם העסק נפתח במהלך 2023 תיבחן הירידה בחודשים הללו אל מול הממוצע החודשי בחודש הפעילות של 2023 עד ספטמבר 2023 כולל. 

הישובים הזכאים: ביריה, בר יוחאי, גדות, גונן, גוש חלב, דלתון, חולתה, חצור הגלילית, טובא זנגריה, יסוד המעלה, כפר בלום, כפר הנשיא, כפר סאלד, כפר שמאי, כרם בן זמרה, להבות הבשן, מג'דל שאמס, מחניים, מירון, מסעדה, משמר הירדן, נאות מרדכי, ספסופה, עין אל אסד, עין קיניא, עלמה, עמוקה, עמיר, פרוד, ראש פינה, ריחאניה, שדה אליעזר, שדה נחמיה, שמיר, שפר. 

גובה המענק: המענק החד פעמי שינתן יהיה בסכום של עד כ 1% ממחזור העסק ועד 20,000 ₪ ולא פחות מ- 5,000 ₪, בהתאם למחזור השנתי של העסק המבקש. המענק יינתן לאחר בדיקה ואישור טופס הבקשה המלא ע"י צוות המיזם.

על השותפים: קליר גיבינג הינה עמותה שהוקמה בשנת 2020, כדי לסייע לחברה הישראלית ולהוביל לצמצום מספר הילדים הרעבים בישראל. בעזרת שימוש בטכנולוגיות הקיימות היום, העמותה מצליחה להעביר כספים בצורה שקופה והתורמים יכולים להיות בטוחים כי התרומה שלהם משפיעה באופן משמעותי על חיי משפחות נזקקות וילדיהם.

אחים ואחיות לישראל - החמ"ל האזרחי הינו מרכז ההתנדבות הגדול בישראל. כשישראל דיממה, התשתית שבנה הארגון הפכה לחמ"ל אזרחי וכך נוצר ארגון הסיוע הכי גדול ומשמעותי שפועל היום בשטח.

לסוכנות היהודית ניסיון רב בעבודה אל מול גופים תפעוליים וממלכתיים במשק הישראלי, תוך שימוש בידע הרב שנצבר בתחום התרומות גם אל המגזר העסקי (הקרן להלוואות, SPARK IL ושיתופי פעולה נוספים). לצד זה לסוכנות היהודית יש ניסיון רב ברתימת שותפים משאר העולם עבור מטרות חירום וסיוע מיידי לאוכלוסיות הזקוקות לכך.

כלירמרק קפיטל היא חברת ניהול קרנות השקעה ומימון, שמשקיעות בחברות ציבוריות ופרטיות בתחומים שונים ובמצבים מיוחדים בארץ וברחבי העולם ושותפיה מעורבים גם ביזמות חברתית למען אוכלוסיות נזקקות בישראל.

IVN - Israel Venture Network, רשת הון סיכוי לישראל, היא עמותה העוסקת ביזמות חברתית ובהשקעות חברתיות. העמותה מתמקדת בתמיכה וסיוע לעסקים חברתיים על מנת להביאם לקיימות ארוכת טווח.

המיזם פועל בשותפות עם תורמים נוספים ופועל על מנת לרתום שותפים נוספים לצורך הרחבת מעגלי הסיוע לעסקים.

תפקידה של הפילנתרופיה בישראל היום הוא קריטי. עשרות התארגנויות ויוזמות כבר קמו בחודשים האחרונים על מנת להושיט את היד ולסייע מיידית לנפגעים, כדי שהם לא יישארו מאחור וינסו, אט-אט, להשתקם מהטרגדיה הנוראה. אנחנו צריכים אתכם איתנו. אנו קוראים לכם להצטרף אלינו למאמץ הלאומי של שמירה על קו החיים של העסקים בצפון, המספקים לכל האזור ולכל המדינה צרכים חשובים מאין כמותם ומהווים את חוד החנית הציוני, של הגשמה, חלוציות ויזמות.

הענקת המענק והליווי כפופה לתבחין התוכנית להענקתם, זמינות כספי התרומה בתוכנית עבור מענקים והעדר מניעה חוקית/אחרת על פי כל דין. התוכנית אינה מתחייבת להעניק את המענק או את הליווי העסקי בכל מקרה גם אם מולאו התנאים להענקתם.

מעברים-לוגו.png
חברה-כלכלית-לוגו.png

שותפים:

bottom of page