top of page

על מיזם עוטף לעסק - למילואים

 

אחים ואחיות לישראל- החמ"ל האזרחי, הסוכנות היהודית, עמותת IVN וחברת כלירמרק קפיטל , הקימו את מיזם "עוטף לעסק למילואים" בכדי לסייע לעסקים קטנים בבעלות חיילי.יות מילואים שגוייסו למערכת חרבות ברזל ואשר עסקיהם נפגעו בעקבות שירות המילואים. המיזם מעניק סיוע לעסקים שמניעים את הכלכלה המקומית והלאומית.

מאות ואף אלפי עסקים קטנים בבעלות חיילי מילואים שנקראו לשירות מילואים פעיל נאלצו להשהות ואף להפסיק את פעילותם בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

מטרת המיזם היא לסייע לאותם עסקים הזקוקים לתמיכה נוספת כדי לאפשר לעסק לשרוד את התקופה ולחזור לפעילות מלאה בהתחשב במצב. התכנית מעניקה ייעוץ וליווי עסקי מקצועי וכן מענק כספי לתמיכה בתכנית שיקום ופיתוח העסק. 

לעסקים הקטנים חלק מרכזי בשיקום הכלכלה בישראל בתום הקרבות. במקביל, היא מאפשרת לחיילי המילואים להתייצב לשירות מבלי לדאוג לפרנסת משפחתם. 

מיזם זה הוקם בהמשך למיזם "עוטף לעסק" שפועל כבר מעל לשלושה חודשים ובמסגרתו הוענקו כ-14 מיליון ₪  ללמעלה מ-1,750 מענקי סיוע וליווי עסקי לעסקים קטנים בישובים רבים בעוטף עזה כולל שדרות, שער הנגב, מועצה אזורית אשכול, אופקים ועוד.
 

את המיזם מובילים עמותת אחים ואחיות לישראל- החמל האזרחי,  הסוכנות היהודית – התשתית הגלובלית של העם היהודי, עמותת IVN - רשת הון סיכוי לישראל, וחברת ניהול קרנות ההשקעה כלירמרק קפיטלאשר התגייסו יחד למאמצי הסיוע ורתמו עסקים ותורמים מהארץ ומהעולם. 

זכאות לליווי ולמענק: את הסיוע הכספי יהיו זכאים לקבל עסקים קטנים (עוסק מורשה/חברה) בבעלות חיילי מילואים או שותפיהם לחיים, עם מחזור מכירות שנתי של עד 2,000,000 ש"ח. בנוסף, המענק  כפוף לתכנית הליווי ולמספר קריטריונים נוספים בניהם:  לפחות 60 ימי שירות מילואים, שירות מילואים ביעוד לוחמה קידמי, מצב משפחתי, מצב העסק ועוד. בנוסף, הקרן תגביל את מספר הבקשות שיאושרו ל 100 בקשות בשבוע, על בסיס סדר ההגשה של בקשה מלאה בלבד וסדר עדיפות שבועי על בסיס בין היתר הקריטריונים לעיל ועוד. זאת על מנת לאפשר גם לחיילי מילואים שנימצאים בפעילות מיבצעית את ההזדמנות להגיש בקשה במועד מאוחר יותר. פריסה זו תתבצע עד מיצוי משאבי הקרן. בקשות שלא יאושרו בשבוע מסויים יועברו ואו יתבקשו להגיש בקשה מחדש בשבוע העוקב. המיזם שומר לעצמו את הזכות להתייחס גם למקרים חריגים.

גובה המענק: המענק החד פעמי שינתן יהיה בסכום של עד כ 1% ממחזור העסק ועד 20,000 ש"ח בהתאם למחזור השנתי של העסק המבקש. המענק יינתן לאחר בדיקה ואישור טופס הבקשה המלא ע"י צוותי המיזם ובהמשך ליעוץ העסקי שינתן ע"י צוות התכנית.

 

אחים ואחיות לישראל - החמ"ל האזרחי הינו מרכז ההתנדבות הגדול בישראל. כשישראל דיממה, התשתית שבנה הארגון הפכה לחמ"ל אזרחי וכך נוצר ארגון הסיוע הכי גדול ומשמעותי שפועל היום בשטח.

 

לסוכנות היהודית ניסיון רב בעבודה אל מול גופים תפעוליים וממלכתיים במשק הישראלי, תוך שימוש בידע הרב שנצבר בתחום התרומות גם אל המגזר העסקי (הקרן להלוואות, SPARK IL ושיתופי פעולה נוספים). לצד זה לסוכנות היהודית יש ניסיון רב ברתימת שותפים משאר העולם עבור מטרות חירום וסיוע מיידי לאוכלוסיות הזקוקות לכך.

כלירמרק קפיטל היא חברת ניהול קרנות השקעה ומימון, שמשקיעות בחברות ציבוריות ופרטיות בתחומים שונים ובמצבים מיוחדים בארץ וברחבי העולם ושותפיה מעורבים גם ביזמות חברתית למען אוכלוסיות נזקקות בישראל.

IVN - Israel Venture Network, רשת הון סיכוי לישראל, היא עמותה העוסקת ביזמות חברתית ובהשקעות חברתיות. העמותה מתמקדת בתמיכה וסיוע לעסקים חברתיים על מנת להביאם לקיימות ארוכת טווח.

המיזם פועל בשותפות עם תורמים נוספים ופועל על מנת לרתום שותפים נוספים לצורך הרחבת מעגלי הסיוע לעסקים.

תפקידה של הפילנתרופיה בישראל היום הוא קריטי. עשרות התארגנויות ויוזמות כבר קמו בחודשים האחרונים על מנת להושיט את היד ולסייע מיידית לנפגעים, כדי שהם לא יישארו מאחור וינסו, אט-אט, להשתקם מהטרגדיה הנוראה. אנחנו צריכים אתכם איתנו. אנו קוראים לכם להצטרף אלינו למאמץ הלאומי של שמירה על קו החיים של העסקים בדרום, המספקים לכל האזור ולכל המדינה צרכים חשובים מאין כמותם ומהווים את חוד החנית הציוני, של הגשמה, חלוציות ויזמות.

הענקת המענק והליווי כפופה לתבחין התכנית להענקתם, זמינות כספי התרומה בתכנית עבור מענקים והעדר מניעה חוקית/אחרת על פי כל דין. התכנית אינה מתחייבת להעניק את המענק או את הליווי העסקי בכל מקרה גם אם מולאו התנאים להענקתם.

bottom of page