top of page

על קרן עוטף לעסק

 

חברת שבא, הסוכנות היהודית, עמותת IVN, חברת כלירמרק קפיטל וארגון אחים לנשק-החמ"ל אזרחי, הקימו את מיזם "עוטף לעסק" בכדי לסייע במתן מענקים לעסקים בעוטף ישראל, אופקים ולעסקים שבבעלות משפחות חטופים ונעדרים בכל הארץ, שנפגעו מהמלחמה. המיזם מעניק סיוע מיידי לעסקים שמניעים את הכלכלה המקומית והלאומית.

מאות עסקים קטנים ביישובי העוטף נסגרו או שנאלצו להפסיק לחלוטין את פעילותם בעקבות מלחמת "חרבות ברזל". "עוטף לעסק" מסייע להם להחזיק מעמד בימים קשים אלו באמצעות מתן מענקים מידיים בהליך מהיר.

מטרת המיזם היא לסייע מיידית לאותם עסקים הזקוקים ל"חמצן פיננסי" לתקופה הקרובה, כדי להבין לאן פניהם מיועדות: החזרת העסק לפעילות מלאה, או אולי שינוי או הקמת עסק אחר, וכל זאת כדי למנוע קריסה עד לכניסת הרשויות הממשלתיות. בנוסף אנו מציעים ייעוץ וליווי עסקי מקצועי לבקשת מבקש המענק, כדי שבעלי העסקים יוכלו לקבל החלטות עסקיות מושכלות ולתכנן קדימה.

 

לעסקים בעוטף חלק מרכזי במציאות הפיננסית באזור הנפגע ובישראל בכלל. כל פגיעה בהם יכולה להשפיע ולהביא לאפקט נרחב יותר על הכלכלה הלאומית. בזכות המענקים המיידיים והתמיכה המוצעים על ידי המיזם, נוכל לאפשר לעסקים אלו לשרוד ולתרום להצלחת הכלכלה הישראלית כולה.

 

עד היום – מאז הקמת המיזם כבר בשבוע השלישי למלחמה – חולקו כבר למעלה מ-1,700 מענקי סיוע לעסקים שונים בכל רחבי העוטף – שדרות, שער הנגב, מועצה אזורית אשכול, אופקים ועוד, בסך של כ-14 מיליון ₪.
 

מאחורי המהלך ניצבות חברת שבא (שירותי בנק אוטומטיים בע"מ), המפעילה מערכות תשלומים לאומיות בישראל, הסוכנות היהודית – התשתית הגלובלית של העם היהודי, עמותת IVN - רשת הון סיכוי לישראל, חברת ניהול קרנות ההשקעה כלירמרק קפיטל וארגון אחים לנשק-החמ"ל האזרחי, אשר התגייסו יחד למאמצי הסיוע ורתמו עסקים ותורמים מהארץ ומהעולם. 

על רקע המצוקה של העסקים בעוטף, החליטו הגופים המקימים לחבור יחד כדי להושיט "גלגל הצלה" לעסקים הקטנים, אשר מהווים בישראל את החולייה הראשונה בשרשרת הכלכלית, עסקים אשר מניעים את הכלכלה המקומית ואף את הכלכלה הארצית. לאור המציאות הקשה, שולבו הכוחות של המגזר העסקי, התשתית הפיננסית של ישראל והתשתית של העם היהודי כולו כדי להגביר את מאמצי הסיוע.

 

זכאות למענק: את הסיוע יהיו זכאים לקבל עסקים בעוטף, הממוקמים בטווח של עד 7 ק"מ מהגבול, או באופקים, או עסקים בבעלות של משפחות חטופים/נעדרים בכל הארץ. מחזורי המכירות השנתיים צריכים לעמוד על 20,000 ש"ח ועד 2 מיליון ש"ח.

גובה המענק: המענק החד פעמי שינתן יהיה בטווח של 20,000-5,000 ש"ח בהתאם למחזור השנתי של העסק המבקש. המענק יינתן בשתי פעימות: 60% ממנו יועברו בתוך שלושה ימי עסקים ממועד אישור הבקשה ע"י צוותי המיזם, לאחר קבלת הפרטים והמסמכים הנדרשים. 40% הנותרים יועברו לאחר התחלת תהליך ליווי עם יועץ מקצועי מטעמנו, במסגרת תוכנית הליווי העסקי שלנו.

השותפים: לשבא, המפעילה את מערכות התשלומים הלאומיות בכרטיסי חיוב ו- ATM, יש את הידע, הניסיון והמידע אודות מאות אלפי עסקים בישראל המחוברים למערכות סליקה של אשראי, ומערכת Shva Insights אשר יכולה לנתח נתונים באופן מיידי אודות עסקים המחוברים אליה.

לסוכנות היהודית ניסיון רב בעבודה אל מול גופים תפעוליים וממלכתיים במשק הישראלי, תוך שימוש בידע הרב שנצבר בתחום התרומות גם אל המגזר העסקי (הקרן להלוואות, SPARK IL ושיתופי פעולה נוספים). לצד זה לסוכנות היהודית יש ניסיון רב ברתימת שותפים משאר העולם עבור מטרות חירום וסיוע מיידי לאוכלוסיות הזקוקות לכך.

כלירמרק קפיטל היא חברת ניהול קרנות השקעה ומימון, שמשקיעות בחברות ציבוריות ופרטיות בתחומים שונים ובמצבים מיוחדים בארץ וברחבי העולם ושותפיה מעורבים גם ביזמות חברתית למען אוכלוסיות נזקקות בישראל.

IVN - Israel Venture Network, רשת הון סיכוי לישראל, היא עמותה העוסקת ביזמות חברתית ובהשקעות חברתיות. העמותה מתמקדת בתמיכה וסיוע לעסקים חברתיים על מנת להביאם לקיימות ארוכת טווח.

אחים לנשק - החמ"ל האזרחי הינו מרכז ההתנדבות הגדול בישראל. כשישראל דיממה, התשתית שבנה הארגון הפכה לחמ"ל אזרחי וכך נוצר ארגון הסיוע הכי גדול ומשמעותי שפועל היום בשטח.

תשתית העם היהודי והחברה הישראלית בכללותה פוגשת את התשתית הפיננסית של ישראל והמגזר העסקי – חמישה גופים אמינים, ללא ייחוס פוליטי, שקופים ואג'יליים.

המיזם פועל בשותפות CJP - פדרציית בוסטון, קבוצת אורות אנרגיה, אדלטק וחברת הביטוח מגדל, ופועל על מנת לרתום שותפים נוספים לצורך הרחבת מעגלי הסיוע לעסקים; השותפה הטכנולוגית של המיזם היא חברת Monday.

תפקידה של הפילנתרופיה בישראל היום הוא קריטי. עשרות התארגנויות ויוזמות כבר קמו בשבועיים האחרונים על מנת להושיט את היד ולסייע מיידית לנפגעים, כדי שהם לא יישארו מאחור וינסו, אט-אט, להשתקם מהטרגדיה הנוראה. אנחנו צריכים אתכם איתנו. אנו קוראים לכם להצטרף אלינו למאמץ הלאומי של שמירה על קו החיים של העסקים בדרום, המספקים לכל האזור ולכל המדינה צרכים חשובים מאין כמותם ומהווים את חוד החנית הציוני, של הגשמה, חלוציות ויזמות.

 

הענקת המענק כפופה לתבחין הקרן להענקת המענק, זמינות כספי התרומה בקרן עבור מענקים והעדר מניעה חוקית/אחרת על פי כל דין. הקרן אינה מתחייבת להעניק את המענק בכל מקרה גם אם מולאו התנאים להענקתו.

לוגואים של השותפים למיזם "עוטף לעסק": Wilf Family Foundations, Klirmark Capital, IVN, Shva, אחים לנשק - חמ"ל אזרחי, הסוכנות היהודית לארץ ישראל
bottom of page